Startlista DM 5000m 21 juni 2017

  MÄN 5000 M
HEAT 4 startid ca 19.45
1 Per Sjögren -79 KFUM Örebro 14.30
2 Heshlu Andemariam -97 IF Start 16.35
3 Per Arvidsson -86 IF Start 16.35
4 Michael Welday -99 Stocksäters IF 16.47
5 Jakob Nilsson -84 Örebro AIK 16.48
94 Erik Lindgren -94 OK Tisaren 16.48
6 Pär Englund -77 Wedevågs IF 16.57
7 David Berg -89 IF Start 17.00
8 Viktor Johansson -90 LK Gränslöst 17.03
9 Elias Zika -81 IF Start 17.18
10 Daniel Johansson -86 Wedevågs IF 17.19
11 Gustav Grek -82 Örebro AIK 17.21
12 Wilhelm Bergentz -02 Thoren Track and Field 17.23
14 Karl-Martin Nordling -77 IF Göta Karlstad 17.29
15 Johan Ingjald -87 IF Start 17.30
93 Fredrik Johnsson -77 Örebro AIK 17.31
16 Mohammed Hassan -99 IF Start 17.40
17 Erik Högkvist -89 Örebro AIK 17.45
18 Mathias Viktorsson -82 LK Gränslöst 17.54
HEAT 3 startid ca 19.15
19 Lars Lundegård -65 KFUM Örebro 17.59
20 Rodney Hundemark -69 IFK Nora 18.00
21 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 18.00
22 Henrik Sjöström -72 Storådalens SK 18.00
23 Jesper Damström -70 Örebro AIK 18.07
24 Oskar Hansson -97 Brohyttans IF 18.08
25 Björn Eriksson -86 Örebro AIK 18.20
26 Ronny Collin -69 Örebro AIK 18.30
27 Nicklas Forsling -71 IF Start 19.00
28 Michael Liljenroth -82 Vretstorps IF 19.00
29 Boss Najaroen -00 Åsbro GoIF 19.00
30 Lars-Åke Kvist -74 Örebro AIK 19.12
31 Hugo Öhrn -04 IF Start 19.15
32 Peter Ström -70 Kumla SF 19.20
34 Jonas Janegren -79 IF Start 19.43
35 Andreas Österlund -71 Örebro AIK 19.45
36 Peter Grönlund -60 IFK Nora 20.00
38 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 20.00
39 Filip Öhrn -99 IF Start 20.05
40 Claes Nilsson -77 Vretstorps IF 20.07
HEAT 2 startid ca 18.45
42 Pär Ericzzon -74 Örebro AIK 20.19
44 Jörgen Laestadius -72 Örebro AIK 20.21
45 Thomas Nordin -66 Örebro AIK 20.30
46 Klas Flygare -65 Glanshammars IF 21.00
47 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora 21.00
48 Fredrik Johnsén -79 Storådalens SK 21.00
49 Torbjörn Persson -63 Östansjö SK 21.00
50 Lars-Erik Almberg -69 Glanshammars IF 21.09
52 Hans Widström -53 Stocksäters IF 21.30
53 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 21.30
54 Hans Backström 53 Östansjö SK 21.50
55 Anders Arnelind -62 IF Start 22.00
56 Tauno Mertala -52 IF Start 22.00
57 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 22.00
58 Gabriel Andersson -75 Östansjö SK 22.00
92 Andrew Lowry -79 Örebro AIK 22.03
60 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 22.30
64 Kenneth Karlsson -66 Åsbro GoIF 23.00
65 Per Börjesson -54 Östansjö SK 23.06
66 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK 23.15
68 Thomas Johansson -53 Örebro AIK 23.30
HEAT 1 startid ca 18.00
70 Sven Nilsson -58 IF Start 24.00
74 Thomas Lindström -55 Åsbro GoIF 24.00
75 Göte Pettersson -57 Örebro AIK 24.00
76 K-G Agartsson -47 Östansjö SK 24.00
80 Ola Lindstrand -45 IF Start 26.00
81 Gösta Carlsson -44 KFUM Örebro 26.00
84 Sture Bodare -44 Glanshammars IF 27.00
90 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 40.00
91 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 46.00

  KVINNOR 5000 M
HEAT 4 startid ca 19.45
13 Mikaela Kemppi -73 Örebro AIK 17.25
HEAT 3 startid ca 19.15
33 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK 19.22
37 Ida Lilja -85 Örebro AIK 20.00
HEAT 2 startid ca 18.45
41 Maria Eriksson -76 IF Start 20.15
43 Anna Pettersson -70 IF Start 20.20
51 Susanna Hellsten -71 IF Start 21.30
59 Anna-Karin Frih -75 Örebro AIK 22.02
61 Lisa Hjalmarsson -79 Örebro AIK 22.41
62 Pansy Ståhl -72 IF Start 22.50
63 Annika Lindblom -60 Glanshammars IF 23.00
67 Carina Yngström -64 Storådalens SK 23.30
HEAT 1 startid ca 18.00
69 Tove Anger -80 Örebro AIK 23.58
71 Elin Larsson -79 IFK Nora 24.00
72 Jenny Åkerberg -82 Storådalens SK 24.00
73 Levina Åkerberg -07 Storådalens SK 24.00
77 Susanne Malmqvist -62 IF Start 24.30
78 Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 25.00
79 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora 25.00
82 Leila Toivonen -61 Storådalens SK 26.00
83 Margareta Ring Norrman -56 Storådalens SK 26.00
85 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK 27.00
86 Tina Forsberg -66 Storådalens SK 27.00
87 Catharina Wahlstedt -44 IF Start 30.00
88 Carina Wahlström -61 Östansjö SK 32.01
89 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 38.00