Resultat Vinterspelen 2017

   Reslutat Vinterspelen 2017      Filmer (Extern lšnk Youtube).
 
    MÄN 60 M      
1Ludvig Brorsson -00IK Wilske7,32
2Simon Sharapo -01KFUM Örebro7,34
3Linus Johansson -03IK Wilske7,42
4Albin Melin-00Katrineholms Friidrott8,32

    MÄN 200 M      
1Ludvig Brorsson -00IK Wilske23,35
2Rodney Hundemark -69IFK Nora27,79
-Simon Sharapo -01KFUM ÖrebroLinjetramp

    MÄN 3000 M      
1Jakob Nilsson -84Örebro aik9.28,13
2Wilhelm Bergentz -02Thoren Track and Field9.28,80
3Håkan Eriksson -61Malungs Skid & Friidrott9.28,91
4Noha Olsson -02Thoren Track and Field9.43,37
5Mathias Viktorsson -82LK Gränslöst10.11,75
6Karl-William Einarson -02Wedevågs IF11.14,34

    MÄN KULA      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF10,28

Oskar Hjelte
 992   986   999   997  1028  1000
    P15 60 M  HEAT 1    
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF8,16Final
2Ivar Linder -04Västerås FK8,29Final
3Viktor Stenberg Lilja -04Thoren Track and Field8,53Final
4Ludvig Molinder -03KFUM Örebro8,59Final

    P15 60 M  HEAT 2    
1Linus Johansson -03IK Wilske7,55Final
2Albin Lammgård -04Glanshammars IF8,36Final
3Gustav Käll -04Glanshammars IF8,60Final
4Henrik Skoog -04Västerås FK8,83Final
5Aden Ibrahim -04IFK Nora Friidrott12,06

    P15 60 M  FINAL    
1Linus Johansson -03IK Wilske7,56
2Patrik Pettersson -04Wedevågs IF8,12
3Ivar Linder -04Västerås FK8,24
4Albin Lammgård -04Glanshammars IF8,31
5Gustav Käll -04Glanshammars IF8,52
6Viktor Stenberg Lilja -04Thoren Track and Field8,56
7Ludvig Molinder -03KFUM Örebro8,56
8Henrik Skoog -04Västerås FK8,84

    P15 200 M  HEAT 1    
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF27,50
-Gustav Käll -04Glanshammars IFLinjetramp

    P15 200 M  HEAT 2    
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF26,42
2Ivar Linder -04Västerås FK26,80
3Erik Zetterlund -04KFUM Örebro26,92

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF26,42
2Ivar Linder -04Västerås FK26,80
3Erik Zetterlund -04KFUM Örebro26,92
4Patrik Pettersson -04Wedevågs IF27,50
5Gustav Käll -04Glanshammars IFDiskad

    P15 800 M      
1Henrik Franzen -03Thoren Track and Field2.11,56
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF2.14,68
3Ludvig Jaasund -04Västerås FK2.14,95
4Simon Öberg -03Västerås FK2.17,20
5Linus Jansson -04SLK-Oxelösund2.17,96
-Fabian Olin -04Hässelby SKLinjetramp

    P15 60 M HÄCK      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK9,49
2Patrik Pettersson -04Wedevågs IF10,44

    P15 HÖJD      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK1,73
2Albin Lammgård -04Glanshammars IF1,44
3Ivar Linder -04Västerås FK1,40


Ivar Linder
Ludvig Jaasund
Albin Lammgård
120 125 130 135 140 144 148 152 155 158 161 164 170 173
o   o   xo  o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   xo  xxo -
xxo xo  xo  o   o   o   xxx
    P15 KULA 4,0      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK10,01
2Lukas Setthammar -04Västerås FK8,78
3Rasmus Andersen -03Katrineholms Friidrott8,48
4Gustav Käll -04Glanshammars IF7,38
5Henrik Skoog -04Västerås FK7,15
6Patrik Pettersson -04Wedevågs IF7,14
7Markus Karlsson -04Wedevågs IF6,33
8Aden Ibrahim -04IFK Nora Friidrott4,05

Aden Ibrahim
Gustav Käll
Lukas Setthammar
Markus Karlsson
Patrik Pettersson
Henrik Skoog
Rasmus Andersen
Ludvig Jaasund
 383   348   405   357   381   364
 703   738   677     -     -     -
 861   875   861   846   849   878
 619   633   532   500   583   511
 692   714   708     x     x   668
 685   659   684   684   715     -
 772   840   848   778   732   812
1001   895   854   977   974   955
    P13 60 M  HEAT 1    
1Erik Fogdeson -05Tjalve IF Norrköping8,94Final
2Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad8,99Final
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,41Final
4Noah Simonsson -05KFUM Örebro9,55Final
5Johan Runesson -05Fjugesta IF Friidrott9,69Final
-Alexander Stenmark-05KFUM Örebroej start

    P13 60 M  HEAT 2    
1Edvin Gyllander-05KFUM Örebro8,89Final
2Viktor Rahm -05Västerås FK8,90Final
3Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads friidrott9,41Final
4Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro9,80
5Hampus Wiborg-05KFUM Örebro10,22
-Mio Sörling -05KFUM Örebroej start

    P13 60 M  FINAL    
1Viktor Rahm -05Västerås FK8,86
2Edvin Gyllander-05KFUM Örebro8,88
3Erik Fogdeson -05Tjalve IF Norrköping8,93
4Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad9,16
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,21
6Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads friidrott9,68
-Johan Runesson -05Fjugesta IF Friidrottej start
-Noah Simonsson -05KFUM Örebroej start

    P13 200 M  HEAT 1    
1Edvin Gyllander-05KFUM Örebro29,58
2Noah Simonsson -05KFUM Örebro31,94
3Wilhelm Österlund -05Glanshammars IF33,44

    P13 200 M  HEAT 2    
1Viktor Rahm -05Västerås FK29,17
2Ludvig Sjöberg-05Åsbro GoIF30,36
3Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad30,53
4Hampus Wiborg-05KFUM Örebro30,71

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Viktor Rahm -05Västerås FK29,17
2Edvin Gyllander-05KFUM Örebro29,58
3Ludvig Sjöberg-05Åsbro GoIF30,36
4Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad30,53
5Hampus Wiborg-05KFUM Örebro30,71
6Noah Simonsson -05KFUM Örebro31,94
7Wilhelm Österlund -05Glanshammars IF33,44

    P13 600 M      
1Viktor Rahm -05Västerås FK1.52,53
2Anton Eklind -05KFUM Örebro1.54,89
3Ludvig Sjöberg-05Åsbro GoIF1.56,65

    P13 60 M HÄCK      
1Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad10,98
2Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads friidrott12,18
3Anton Eklind -05KFUM Örebro12,23
-Mio Sörling-05KFUM Örebroej start

    P13 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,50
2Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads friidrott1,35
3Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro1,30
4Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro1,25


Filip Knochenhauer
Tim Wigh-Dahlgren
Albin Gyhlenius
Alfons Elmgren Hallinger
115 120 125 130 135 139 143 146 150 153
o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   xxo xxx
    P13 LÄNGD ZON      
1Viktor Rahm -05Västerås FK4,49
2Edvin Gyllander-05KFUM Örebro4,34
3Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads friidrott4,21
4Hampus Wiborg-05KFUM Örebro4,16
5Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad4,06
6Ludvig Sjöberg-05Åsbro GoIF3,99
7Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,98
8Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro3,84
9Wilhelm Österlund -05Glanshammars IF3,38
Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro0,00

Daniel Forsman
Edvin Gyllander-05
Ludvig Sjöberg-05
Wilhelm Österlund
Hampus Wiborg-05
Tim Wigh-Dahlgren
Alfons Elmgren Hallinger
Filip Knochenhauer
Viktor Rahm
Albin Gyhlenius
 390   399   401   402   406   401
 423   434     x     x     x   429
   x   390   395   399     x   398
 323   253   338
 413   412     x   396     x   416
 417   398   418   410   411   421
   -     -     -
 364   359   377   335   345   384
 420   437   449   416   422   399
 340   326   352   362   369   398
    P13 KULA 3,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro9,61
2Anton Eklind -05KFUM Örebro9,56
3Johan Runesson -05Fjugesta IF Friidrott8,70
4Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad8,04
5Wilhelm Österlund -05Glanshammars IF7,11
Alexander Stenmark-05KFUM Örebro0,00

Wilhelm Österlund
Anton Eklind
Johan Runesson
Alexander Stenmark-05
Daniel Forsman
Robin Ringström
 711   698   683   648   654   709
 793   944   871   956   757   867
 840   819   870   839   866   835
   -     -     -     -     -     -
 804   778   721   716   730   677
 924   918   900   948   961   916
    P12 60 M      
1Sigge Bergentz -06Thoren Track and Field8,45
2Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad9,00
3Folke Eriksson -06Thoren Track and Field9,07
4Jasper Norlander -06Glanshammars IF9,71
5Måns Kareliussén -06Glanshammars IF10,13
6Liam Haili -06Wedevågs IF10,29
7Edvin Lammgård -06Glanshammars IF10,42
-Vallentin Bivi -06KFUM Örebroej start

    P12 200 M  HEAT 1    
1Jon Joelsson -06Thoren Track and Field30,86
2Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad31,87

    P12 200 M  HEAT 2    
1Sigge Bergentz -06Thoren Track and Field27,99
2Folke Eriksson -06Thoren Track and Field30,48
3Karl-Axel Athlin -06Thoren Track and Field31,68

    P12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sigge Bergentz -06Thoren Track and Field27,99
2Folke Eriksson -06Thoren Track and Field30,48
3Jon Joelsson -06Thoren Track and Field30,86
4Karl-Axel Athlin -06Thoren Track and Field31,68
5Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad31,87

    P12 600 M      
1Julius Wiklund -06IK Wilske1.58,33
2Karl-Axel Athlin -06Thoren Track and Field2.01,34
3Folke Eriksson -06Thoren Track and Field2.05,06
4Lucas Asplund -06Thoren Track and Field2.15,37

    P12 60 M HÄCK      
1Lucas Asplund -06Thoren Track and Field13,35Obs 68cm häckar
-Elton Holmberg -06IF Göta Karlstadej start

    P12 HÖJD      
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,36
2Jon Joelsson -06Thoren Track and Field1,24
3Jasper Norlander -06Glanshammars IF1,15
4Måns Kareliussén -06Glanshammars IF1,15
5Assar Nordin -06Glanshammars IF1,05
Johan Lindkvist -06Wedevågs IF0,00


Jasper Norlander
Johan Lindkvist
Måns Kareliussén
Julius Wiklund
Jon Joelsson
Assar Nordin
100 105 110 115 120 124 128 132 136 139
xo  xo  o   o   xxx
-
o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
xo  o   xxx
    P12 LÄNGD ZON      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro4,78
2Julius Wiklund -06IK Wilske4,25
3Jon Joelsson -06Thoren Track and Field3,97
4Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad3,65
5Måns Kareliussén -06Glanshammars IF3,64
6Viggo Olsson -06Thoren Track and Field3,62
7Liam Haili -06Wedevågs IF3,57
8Assar Nordin -06Glanshammars IF3,44
9Edvin Lammgård -06Glanshammars IF3,08
10Vallentin Bevi -06Åsbro GoIF2,25
11William Runfeldt -06Glanshammars IF1,47

Vallentin Bevi
Edvin Lammgård
Liam Haili
Måns Kareliussén
Julius Wiklund
Viggo Olsson
Hampus Hillding
Assar Nordin
William Runfeldt
Jon Joelsson
Elton Holmberg
 225     -     -
   x   308     x
 357   350   348   340   341   340
 346   340   348     x   341   364
 400   421   425   421     x   415
 349   362   354   352   346   346
 463   461   446   451   454   478
 344   343   331   325   338   326
 147     x     x
 356   395   370   377     x   397
 289   365   350   278   343   293
    P12 KULA 2,0      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro9,22
2Liam Haili -06Wedevågs IF8,21
3Jasper Norlander -06Glanshammars IF8,04
4Karl-Axel Athlin -06Thoren Track and Field7,60
5William Runfeldt -06Glanshammars IF5,47
Johan Lindkvist -06Wedevågs IF0,00

Johan Lindkvist
Jasper Norlander
Liam Haili
Hampus Hillding
William Runfeldt
Karl-Axel Athlin
   -     -     -     -     -     -
 795   792   739   739   782   804
 821   818   796   791   800   771
 859   820   876   713   885   922
 508   547   546   541   534   536
 719   760   635   716   719   754
    P11 60 M  HEAT 1    
1Xanthos S -07Karlskoga FIF9,04Final
2Simon Svartengren -07KFUM Örebro9,75
3Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro10,02
4Alfred Frank-07KFUM Örebro10,10
5Nils Stark-07Falköpings FIK10,12
6Danny Frykholm -07KFUM Örebro10,18
7Emil Berlin -07KFUM Örebro10,31

    P11 60 M  HEAT 2    
1Philip Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening9,23Final
2Albin Bolin -07Glanshammars IF9,29Final
3Olle Liljegren -07Mälarö SOK9,42Final
4Ludvig Käll -07Glanshammars IF9,82
5Max Lann -07KFUM Örebro10,51
6Mikael Dagernäs -07KFUM Örebro10,75

    P11 60 M  HEAT 3    
1Simon Lindström -07Turebergs FK9,21Final
2Svante Widlund-07KFUM Örebro9,30Final
3Bastian Widlund -07KFUM Örebro9,63
4Wilmer Hjelte-07KFUM Örebro9,93
5Ted Sörling-07KFUM Örebro10,12
6Viktor Näslund -07KFUM Örebro10,19
7Albin Wallgren-07Åsbro GoIF10,30

    P11 60 M  HEAT 4    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,27Final
2Oliver Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening9,31Final
3Måns Berlin -07KFUM Örebro9,73
4Joel Hagvall -07KFUM Örebro10,39
5Simon Lindahl -07IFK Nora Friidrott10,54
6David Adolfsson -07KFUM Örebro10,76

    P11 60 M  FINAL    
1Xanthos S -07Karlskoga FIF9,12
2Philip Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening9,16
3Simon Lindström -07Turebergs FK9,18
4Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,31
5Svante Widlund-07KFUM Örebro9,34
6Olle Liljegren -07Mälarö SOK9,36
7Oliver Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening9,37
8Albin Bolin -07Glanshammars IF9,39

    P11 200 M  HEAT 1    
1Svante Widlund-07KFUM Örebro31,75
2Ted Sörling-07KFUM Örebro34,32
3Nils Stark-07Falköpings FIK35,05
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF35,12

    P11 200 M  HEAT 2    
1Bastian Widlund -07KFUM Örebro31,57
2Ludvig Käll -07Glanshammars IF34,20
3Joel Hagvall -07KFUM Örebro35,32
4David Adolfsson -07KFUM Örebro37,02

    P11 200 M  HEAT 3    
1Oliver Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening31,92
2Olle Liljegren -07Mälarö SOK34,21
3Albin Wallgren-07Åsbro GoIF34,88
-Danny Frykholm -07KFUM Örebroej start

    P11 200 M  HEAT 4    
1Simon Lindström -07Turebergs FK30,42
2Philip Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening30,69
-Xanthos S -07Karlskoga FIFej start
-Kevin Sjöström -07IFK Märstaej start

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Simon Lindström -07Turebergs FK30,42
2Philip Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening30,69
3Bastian Widlund -07KFUM Örebro31,57
4Svante Widlund-07KFUM Örebro31,75
5Oliver Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening31,92
6Ludvig Käll -07Glanshammars IF34,20
7Olle Liljegren -07Mälarö SOK34,21
8Ted Sörling-07KFUM Örebro34,32
9Albin Wallgren-07Åsbro GoIF34,88
10Nils Stark-07Falköpings FIK35,05
11Sigvard Einarson -07Wedevågs IF35,12
12Joel Hagvall -07KFUM Örebro35,32
13David Adolfsson -07KFUM Örebro37,02
14Danny Frykholm -07KFUM Örebroej start
15Xanthos S -07Karlskoga FIFej start
16Kevin Sjöström -07IFK Märstaej start

    P11 600 M      
1Philip Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening1.58,67
2Bastian Widlund -07KFUM Örebro1.59,53
3Oliver Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening1.59,57
4Albin Wallgren-07Åsbro GoIF2.02,78
5Olle Liljegren -07Mälarö SOK2.10,66
-Svante Widlund-07KFUM ÖrebroDiskad

    P11 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Oliver Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening11,39
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF11,49
3Philip Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening12,14
-Alfred Frank-07KFUM Örebroej start

    P11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,31
2Simon Lindström -07Turebergs FK10,50
3Xanthos S -07Karlskoga FIF10,98
4Albin Wallgren-07Åsbro GoIF12,61
5Olle Liljegren -07Mälarö SOK12,89

    P11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,31
2Simon Lindström -07Turebergs FK10,50
3Xanthos S -07Karlskoga FIF10,98
4Oliver Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening11,39
5Sigvard Einarson -07Wedevågs IF11,49
6Philip Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening12,14
7Albin Wallgren-07Åsbro GoIF12,61
8Olle Liljegren -07Mälarö SOK12,89
9Alfred Frank-07KFUM Örebroej start

    P11 HÖJD      
1Simon Lindström -07Turebergs FK1,28
2Xanthos S -07Karlskoga FIF1,28
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1,25
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,25
5Simon Svartengren -07KFUM Örebro1,16
6Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro1,16


Simon Svartengren
Oskar Gyhlenius
Xanthos S
Simon Lindström
Sigvard Einarson
Kevin Sjöström
95 100 105 109 113 116 119 122 125 128 131
o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxo o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Simon Lindström -07Turebergs FK4,35
2Xanthos S -07Karlskoga FIF4,11
3Olle Liljegren -07Mälarö SOK3,80
4Svante Widlund-07KFUM Örebro3,67
5Simon Svartengren -07KFUM Örebro3,66
6Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,54
7Oliver Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening3,51
8Ludvig Käll -07Glanshammars IF3,49
9Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,45
10Philip Persson -07Danderyds SK Friidrottsförening3,40
11Albin Bolin -07Glanshammars IF3,37
12Max Lann -07KFUM Örebro3,32
13Nils Stark-07Falköpings FIK3,32
14Viktor Näslund -07KFUM Örebro3,29
15Ted Sörling-07KFUM Örebro3,26
16Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro3,24
17Wilhelm Stenlund -07Glanshammars IF3,23
18Mikael Dagernäs -07KFUM Örebro3,21
19David Adolfsson -07KFUM Örebro3,16
20Albin Wallgren-07Åsbro GoIF3,09
21Simon Lindahl -07IFK Nora Friidrott2,95
Wilmer Hjelte-07KFUM Örebro0,00
Pelle Norgren-07KFUM Örebro0,00
Danny Frykholm -07KFUM Örebro0,00

Xanthos S
Wilmer Hjelte-07
Albin Bolin
Kevin Sjöström
Pelle Norgren-07
Sigvard Einarson
Nils Stark-07
Ludvig Käll
Olle Liljegren
Albin Wallgren-07
Max Lann
Mikael Dagernäs
Oliver Persson
Svante Widlund-07
Simon Lindström
Simon Lindahl
Oskar Gyhlenius
Wilhelm Stenlund
Viktor Näslund
Danny Frykholm
Simon Svartengren
Philip Persson
Ted Sörling-07
David Adolfsson
   x        402    411    405
   -          -          -          -
 334    337    323    325
 349    320    354      x
   -          -          -          -
 345    330    338    331
 332    317    316    323
 344    349    319    315
 353      x        367    380
 303    309    293    282
 321    325      x        332
 321    321    304    297
 351    347    347      -
 336    367    355    364
 427    421    429    435
 276    282    275    295
 324    310      -          -
 317    308    312    323
   x        297        329      x
   -          -          -          -
 354      x        362    366
 338    340      -          -
 326    304    303    316
 273    302      x        316
    P11 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,13
2Simon Lindström -07Turebergs FK7,17
3Xanthos S -07Karlskoga FIF6,87
4Ludvig Käll -07Glanshammars IF6,82
5Viktor Näslund -07KFUM Örebro6,29
6Albin Bolin -07Glanshammars IF5,73
7Wilhelm Stenlund -07Glanshammars IF5,61
8Max Lann -07KFUM Örebro5,48

Kevin Sjöström
Ludvig Käll
Simon Lindström
Wilhelm Stenlund
Max Lann
Albin Bolin
Viktor Näslund
Xanthos S
 913   906   765   907
 682   658     x   634
 692   694   717   715
 487   535   561   501
 548     x   489     x
 483   546   573   527
 558   616   629   625
 638     x   687   676
    P10 60 M  HEAT 1    
1Noah Karlsson-Hjortborg -08KFUM Örebro9,47Final
2Victor Skoglund -08Karlskoga FIF9,81Final
3Erik Bäckström -08KFUM Örebro10,28Final
4Jakob Skoog -08Glanshammars IF12,48
-Erik Eisler-08Åsbro GoIFej start
-David Wigh-Dahlgren -08Filipstads friidrottej start

    P10 60 M  HEAT 2    
1Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn Friidrott9,69Final
2Jonas Bolin -08Glanshammars IF9,74Final
3Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro9,79Final
4Alexander Eriksson -08KFUM Örebro9,95Final
5William Nysten Edsmalm-08KFUM Örebro10,15Final
6Filip Andersson -08KFUM Örebro10,42
7Elias Höjer -08Glanshammars IF10,66

    P10 60 M  FINAL    
1Noah Karlsson-Hjortborg -08KFUM Örebro9,26
2Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn Friidrott9,55
3Jonas Bolin -08Glanshammars IF9,61
4Alexander Eriksson -08KFUM Örebro9,92
5Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro9,93
6Victor Skoglund -08Karlskoga FIF10,04
7William Nysten Edsmalm-08KFUM Örebro10,31
8Erik Bäckström -08KFUM Örebro10,39

    P10 200 M  HEAT 1    
1Hugo Anfält -08KFUM Örebro37,43
2Adam Monten -08Thoren Track and Field37,63
3Arvid Nordstedt -08KFUM Örebro37,66
-Erik Eisler-08Åsbro GoIFej start

    P10 200 M  HEAT 2    
1Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn Friidrott32,61
2Alexander Eriksson -08KFUM Örebro34,02
3Erik Bäckström -08KFUM Örebro34,72
4Agaton Lindh -08KFUM Örebro34,75

    P10 200 M  HEAT 3    
1Noah Karlsson-Hjortborg -08KFUM Örebro31,61
2Pontus Värnqvist -08KFUM Örebro32,18
3Svante Gustafsson-08KFUM Örebro33,03
4Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro33,83

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Noah Karlsson-Hjortborg -08KFUM Örebro31,61
2Pontus Värnqvist -08KFUM Örebro32,18
3Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn Friidrott32,61
4Svante Gustafsson-08KFUM Örebro33,03
5Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro33,83
6Alexander Eriksson -08KFUM Örebro34,02
7Erik Bäckström -08KFUM Örebro34,72
8Agaton Lindh -08KFUM Örebro34,75
9Hugo Anfält -08KFUM Örebro37,43
10Adam Monten -08Thoren Track and Field37,63
11Arvid Nordstedt -08KFUM Örebro37,66
12Erik Eisler-08Åsbro GoIFej start

    P10 600 M      
1Svante Gustafsson-08KFUM Örebro1.59,30
2Pontus Värnqvist -08KFUM Örebro2.01,59
3Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro2.12,44
4Noah Juuska -08KFUM Örebro2.16,90
5Adam Monten -08Thoren Track and Field2.18,13
6Alexander Eriksson -08KFUM Örebro2.21,39
-Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn Friidrottej start
-Erik Bäckström -08KFUM Örebrobröt
-Arvid Nordstedt -08KFUM Örebrobröt

    P10 60 M HÄCK      
1Svante Gustafsson-08KFUM Örebro11,24
2Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn Friidrott11,26
3Ludvig Lunander -08Glanshammars IF13,72
4Nils Nordgren -08Glanshammars IF13,75
5Jakob Skoog -08Glanshammars IF14,96

    P10 HÖJD      
1David Wigh-Dahlgren -08Filipstads friidrott1,22
2Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro1,16
3Victor Skoglund -08Karlskoga FIF1,16
4Arvid Nordstedt -08KFUM Örebro1,09
5Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn Friidrott1,00
6Adam Monten -08Thoren Track and Field0,95
7Nils Nordgren -08Glanshammars IF0,95


Victor Skoglund
Nils Nordgren
Adam Monten
David Wigh-Dahlgren
Oscar Karlsson
Edvin Wallenberg
Arvid Nordstedt
85 90 95 100 105 109 113 116 119 122 125
-   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
o   xo  o   xxx
-   -   o   xxx
-   -   -   o   o   xo  o   o   xxo o   xxx
o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
    P10 LÄNGD ZON      
1Noah Karlsson-Hjortborg -08KFUM Örebro3,83
2Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro3,81
3Svante Gustafsson-08KFUM Örebro3,72
4Victor Skoglund -08Karlskoga FIF3,71
5Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn Friidrott3,70
6Jonas Bolin -08Glanshammars IF3,56
7Arvid Nordstedt -08KFUM Örebro3,25
8David Wigh-Dahlgren -08Filipstads friidrott3,07
9Hugo Anfält -08KFUM Örebro3,02
10Isak Olsson -08Glanshammars IF2,91
11Lukas Keller -08Glanshammars IF2,66
12Ludvig Lunander -08Glanshammars IF2,47
13Jakob Skoog -08Glanshammars IF2,35
14Sam Ellis -08KFUM Örebro2,33
Erik Eisler-08Åsbro GoIF0,00

Jakob Skoog
Svante Gustafsson-08
Oscar Karlsson
Victor Skoglund
David Wigh-Dahlgren
Ludvig Lunander
Arvid Nordstedt
Lukas Keller
Jonas Bolin
Edvin Wallenberg
Erik Eisler-08
Isak Olsson
Noah Karlsson-Hjortborg
Hugo Anfält
Sam Ellis
 132     x   235     x
 362   352   351   372
 346   359   370   363
 353   371   342   346
 292   297   307   280
 247   204   234     x
 325   300   301   297
 261   263   256   266
 338   347   342   356
 381   357   364   371
   -     -     -     -
 291     x   290   280
 379   372   379   383
 294   291   288   302
   x     x   218   233
    P10 KULA 2,0      
1Noah Karlsson-Hjortborg -08KFUM Örebro8,44
2Ludvig Lunander -08Glanshammars IF6,22
3David Wigh-Dahlgren -08Filipstads friidrott6,01
4Isak Olsson -08Glanshammars IF5,24
5Jonas Bolin -08Glanshammars IF4,93
6Lukas Kellner -08Glanshammars IF4,83
7Elias Höjer -08Glanshammars IF4,75
8Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn Friidrott4,66
9Nils Nordgren -08Glanshammars IF3,97
10Jakob Skoog -08Glanshammars IF3,95
Erik Eisler-08Åsbro GoIF0,00

Nils Nordgren
Jonas Bolin
Elias Höjer
David Wigh-Dahlgren
Ludvig Lunander
Erik Eisler-08
Noah Karlsson-Hjortborg
Lukas Kellner
Oscar Karlsson
Isak Olsson
Jakob Skoog
 397   363   357   365
 489   493   452   430
 475   429   430   428
 599   601   467   537
 615   622   522   613
   -     -     -     -
 782   831   801   844
 376   421   481   483
 420   450   466   426
 441   524   524   519
 331   395   279   316
    P9 60 M  HEAT 1    
1Arvid Lifgren -09Stocksäters IF9,68Final
2Edvin Wallgren-09Åsbro GoIF10,94Final
3Nemo Rylander -09KFUM Örebro11,01Final
4Tor Karlsson -09KFUM Örebro11,71
5Charlie Björsson -10KFUM Örebro11,28
6Ivar Steinbergs -11KFUM Örebro11,59
7Casper Appelgren -09Frövi IK12,02
8Anton Lann -11KFUM Örebro12,16

    P9 60 M  HEAT 2    
1Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF11,27Final
2Noa Windal -09KFUM Örebro11,32
3Osman Hussein-09Falköpings FIK11,45
4Viktor Ehrnström -09KFUM Örebro11,73
5Felix Widlund-10KFUM Örebro12,03
6August Josefsson -09Glanshammars IF12,44
-Walle Löfbom -09KFUM Örebroej start
-Alex Nordh -09KFUM Örebroej start

    P9 60 M  HEAT 3    
1Noel Seger -10Glanshammars IF10,86Final
2Fabian Nordlund -09KFUM Örebro10,90Final
3Anton Bergsten -09KFUM Örebro11,09Final
4Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF11,18Final
5Zion Juuska -10KFUM Örebro11,44
6Lukas Lagerson -09Glanshammars IF12,30
7Jasper Karnholm -09KFUM Örebro12,60
-Algot Ekskär -09KFUM Örebroej start

    P9 60 M  FINAL    
1Arvid Lifgren -09Stocksäters IF9,67
2Noel Seger -10Glanshammars IF10,80
3Fabian Nordlund -09KFUM Örebro10,96
4Anton Bergsten -09KFUM Örebro11,00
5Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF11,04
6Edvin Wallgren-09Åsbro GoIF11,06
7Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF11,07
8Nemo Rylander -09KFUM Örebro11,11

    P9 400 M      
1Fabian Nordlund -09KFUM Örebro1.25,81
2Anton Bergsten -09KFUM Örebro1.27,23
3Oscar Adamsson-09KFUM Örebro1.27,29
4Noel Seger -10Glanshammars IF1.27,70
5Felix Bjurling -09Glanshammars IF1.30,27
6Malte Schöllin -09KFUM Örebro1.30,29
7Nemo Rylander -09KFUM Örebro1.30,95
8Edvin Wallgren-09Åsbro GoIF1.30,99
9Alex Nordh -09KFUM Örebro1.31,05
10Felix Widlund-10KFUM Örebro1.32,33
11Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro1.35,01
12Tor Karlsson -09KFUM Örebro1.37,10
13Charlie Björsson -10KFUM Örebro1.37,93
14Anton strandberg -11KFUM Örebro1.52,33

    P9 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Noel Seger -10Glanshammars IF13.16
2Alex Nordh -09KFUM Örebro13.40
3Noa Windal -09KFUM Örebro13.41
4August Josefsson -09Glanshammars IF15.24

    P9 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Fabian Nordlund -09KFUM Örebro13.00
2Alex Tagesson -10KFUM Örebro13.15
3Edvin Wallgren-09Åsbro GoIF13.30
4Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF13.34

    P9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Fabian Nordlund -09KFUM Örebro13.00
2Alex Tagesson -10KFUM Örebro13.15
3Noel Seger -10Glanshammars IF13.16
4Edvin Wallgren-09Åsbro GoIF13.30
5Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF13.34
6Alex Nordh -09KFUM Örebro13.40
7Noa Windal -09KFUM Örebro13.41
8August Josefsson -09Glanshammars IF15.24

    P9 HÖJD      
1Oscar Adamsson-09KFUM Örebro1,10
2Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF0,95
3Fabian Nordlund -09KFUM Örebro0,95
4Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF0,95
5Noel Seger -10Glanshammars IF0,95
6Felix Bjurling -09Glanshammars IF0,90
7Nemo Rylander -09KFUM Örebro0,90
8Lukas Lagerson -09Glanshammars IF0,85
9Joel Hellström -09KFUM Örebro0,75


Fabian Nordlund
Rasmus Ahlström
Nemo Rylander
Noel Seger
Lukas Lagerson
Felix Sjöstedt
Felix Bjurling
Oscar Adamsson-09
Joel Hellström
75 80 85 90 95 100 104 107 110 113
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xo  o   xxo xxx
o   o   xo  xo  xxx
o   xxo o   xxo xxo xxx
o   xxo xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xxo xo  xxx
o   xxx
    P9 LÄNGD ZON      
1Arvid Lifgren -09Stocksäters IF3,36
2Edvin Wallgren-09Åsbro GoIF3,14
3Fabian Nordlund -09KFUM Örebro2,95
4Noa Windal -09KFUM Örebro2,88
5Noel Seger -10Glanshammars IF2,79
6Alex Nordh -09KFUM Örebro2,78
7Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro2,75
8Osman Hussein-09Falköpings FIK2,75
9Alex Tagesson -10KFUM Örebro2,73
10Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF2,73
11Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF2,69
12Felix Bjurling -09Glanshammars IF2,68
13Walle Löfbom -09KFUM Örebro2,65
14Viktor Ehrnström -09KFUM Örebro2,63
15Peter Forslund -09KFUM Örebro2,54
16Anton Lann -11KFUM Örebro2,49
17Ivar Steinbergs -11KFUM Örebro2,37
18Arvid Vellet-09KFUM Örebro2,22
19Nemo Rylander -09KFUM Örebro2,16
20Joel Hellström -09KFUM Örebro2,04
21August Josefsson -09Glanshammars IF1,88
22Lukas Lagerson -09Glanshammars IF1,79
Emil Söderlund-09KFUM Örebro0,00
Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF0,00
Algot Ekskär -09KFUM Örebro0,00

Ludwig Olofsson
Lukas Lagerson
Alex Tagesson
Noel Seger
Arvid Vellet-09
Nemo Rylander
Felix Sjöstedt
Anton Lann
Walle Löfbom
Peter Forslund
Joel Hellström
Felix Bjurling
Fabian Nordlund
Rasmus Ahlström
Osman Hussein-09
Alex Nordh
Emil Söderlund-09
Rebecka Albinsson
Edvin Wallgren-09
August Josefsson
Ivar Steinbergs
Arvid Lifgren
Noa Windal
Algot Ekskär
Viktor Ehrnström
 259   268   275   250
 179   158   162   145
 261     x   271   273
 260   263   279   258
 214   207   218   222
 191   216   205     x
 252   244   269   252
 237   249   246   245
 186     x     x   265
 223   254   247   251
 204   201   137     -
 265   268   265   259
 295   277   282     x
 273   249   251   218
 267   275   265   249
 269   261   258   278
   -     -     -     -
   -     -     -     -
 304   314   287   285
 182   153   172   188
 226   233   237     x
 305   314   336   335
 283   281   284   288
   -     -     -     -
 263   253   225   247
    P9 KULA 2,0      
1Anton Bergsten -09KFUM Örebro5,31
2Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF4,98
3Felix Bjurling -09Glanshammars IF4,84
4Oscar Adamsson-09KFUM Örebro4,82
5Noel Seger -10Glanshammars IF4,72
6Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro4,25
7Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF4,22
8August Josefsson -09Glanshammars IF4,06
9Edvin Wallgren-09Åsbro GoIF3,92
10Fabian Nordlund -09KFUM Örebro3,91
11Felix Widlund-10KFUM Örebro3,85
12Alex Tagesson -10KFUM Örebro3,72
13Lukas Lagerson -09Glanshammars IF3,69
14Joel Hellström -09KFUM Örebro3,66
15Ivar Steinbergs -11KFUM Örebro2,92

Lukas Lagerson
Felix Bjurling
Felix Sjöstedt
Rasmus Ahlström
Fabian Nordlund
Ivar Steinbergs
Alex Tagesson
Noel Seger
Joel Hellström
Edvin Wallgren-09
August Josefsson
Felix Widlund-10
Anton Bergsten
Ludwig Olofsson
Oscar Adamsson-09
 358   355   369   359
 432   484   451   470
 401   396   414   422
 429   425   484   498
 349   391   366   288
   x   292   248     x
 372   343   367   338
 438   464   447   472
 366   347   334   360
 374   367   392   381
 389   346   406   335
 362   370   385   350
 531   517   500   526
 425     x   386   402
 464   482   461   438
    KVINNOR 60 M      
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,40
2Alva Kojic -01KFUM Örebro8,50
3Wera Molin -02Glanshammars IF8,54
4Ebba Melin-02Katrineholms Friidrott8,60
5Lisa Ljung -02Glanshammars IF8,88
6Maja Persson -02Stocksäters IF8,88
7Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF9,29

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    
1Maja Persson -02Stocksäters IF29,86
2Maria Ekström -77IF Start33,45

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Felicia Kölvall -00Flens FS27,67
2Alva Kojic -01KFUM Örebro28,17
3Wera Molin -02Glanshammars IF28,70

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Felicia Kölvall -00Flens FS27,67
2Alva Kojic -01KFUM Örebro28,17
3Wera Molin -02Glanshammars IF28,70
4Maja Persson -02Stocksäters IF29,86
5Maria Ekström -77IF Start33,45

    KVINNOR 3000 M      
1Annika Viilo -65Kunto-Pirkat11.02,87
2Johanna Mickels-02Eskilstuna friidrott11.28,71
3Maria Eriksson -76IF Start11.39,54
4Emelie Lindgren -02Glanshammars IF14.14,78

    KVINNOR HÖJD      
1Ebba Melin-02Katrineholms Friidrott1,52
2Helena Kuksa-02Åsbro GoIF1,44


Ebba Melin-02
Helena Kuksa-02
130 135 140 144 148 152 155
-   -   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xx
    KVINNOR LÄNGD      
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF5,01
2Ebba Melin-02Katrineholms Friidrott4,95
3Lisa Ljung -02Glanshammars IF4,49
4Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF4,01
Helena Kuksa -02Åsbro GoIF0,00

Ebba Melin-02
Therese Knutsson
Lisa Kareliussén
Helena Kuksa
Lisa Ljung
   x        457    453    478    495    485
 496    445    498    483    501      x
   x          x        401    396      x          x
   -          -          -          -
   x          x          x          x        449   x
    KVINNOR KULA      
1Maria Ekström -77IF Start8,93
2Linnéa Bodin -00KFUM Örebro8,19
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF7,47
4Helena Kuksa -02Åsbro GoIF6,54
Ebba Löfholm -00KFUM Örebro0,00

Linnéa Bodin
Maria Ekström
Emelie Lindgren
Ebba Löfholm
Helena Kuksa
   x   819     x     x     x     x
   -   880   745   893   883   797
 731   728   747   742   720   675
   -     -     -     -     -     -
 652   598   635   632   654   637
    F15 60 M  HEAT 1    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,22Final
2Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,46Final
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,56Final
4Matilda Eriksson-04Västerås FK8,63Final
5Nanna Frih-04Åsbro GoIF8,69Final
6Linnéa Bolin -04Glanshammars IF8,73
7Wilma Gäverth-04Åsbro GoIF9,10

    F15 60 M  HEAT 2    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,18Final
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,34Final
3Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF Friidrott8,70Final
4Klara Johnsson -04KFUM Örebro8,88
5Iris Norlander -04Glanshammars IF9,36
6Agnes Adamsson -04Glanshammars IF9,84
-Jennifer Axelsson -03Wedevågs IFej start
-Bea Vold Johannesson -04IFK SUNNE FRIIDROTTej start

    F15 60 M  FINAL    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,23
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,31
3Ebba Asp -04KFUM Örebro8,31
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,39
5Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,46
6Matilda Eriksson-04Västerås FK8,59
7Nanna Frih-04Åsbro GoIF8,66
8Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF Friidrott8,76

    F15 200 M  HEAT 1    
1Agnes Bjerke -04Glanshammars IF29,16
2Nanna Frih-04Åsbro GoIF29,27
3Linnéa Bolin -04Glanshammars IF29,56
4Moa Ringqvist -04Tyresö fk30,22

    F15 200 M  HEAT 2    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF27,67
2Ebba Asp -04KFUM Örebro28,00
3Matilda Eriksson-04Västerås FK28,66
-Klara Johnsson -04KFUM Örebroej start

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF27,67
2Ebba Asp -04KFUM Örebro28,00
3Matilda Eriksson-04Västerås FK28,66
4Agnes Bjerke -04Glanshammars IF29,16
5Nanna Frih-04Åsbro GoIF29,27
6Linnéa Bolin -04Glanshammars IF29,56
7Moa Ringqvist -04Tyresö fk30,22
8Klara Johnsson -04KFUM Örebroej start

    F15 800 M      
1Ida Genitz -03Istrums SK2.37,04
2Jenna Mogren-Dowding-04Åsbro GoIF2.41,76

    F15 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Moa Ringqvist -04Tyresö fk10,17
2Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF Friidrott10,66
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF11,10
4Jenna Mogren-Dowding-04Åsbro GoIF11,28
-Tova Gisslén -03IK Wilskeej start

    F15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,79
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,06
3Nora Jolbäck -04Lidköpings IS10,18
4Irma Kron-04Åsbro GoIF10,54
5Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS10,90

    F15 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,79
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,06
3Moa Ringqvist -04Tyresö fk10,17
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS10,18
5Irma Kron-04Åsbro GoIF10,54
6Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF Friidrott10,66
7Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS10,90
8Myra Eriksson -03Stocksäters IF11,10
9Jenna Mogren-Dowding-04Åsbro GoIF11,28
-Tova Gisslén -03IK Wilskeej start

    F15 HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,66
2Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,48
3Jenna Mogren-Dowding-04Åsbro GoIF1,48
4Irma Kron-04Åsbro GoIF1,44
5Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,44
6Moa Ringqvist -04Tyresö fk1,40


Jenna Mogren-Dowding-04
Myra Eriksson
Klara Frykholm
Tindra Frykholm
Irma Kron-04
Moa Ringqvist
125 130 135 140 144 148 152 155 158 161 164 166 168
-   o       o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxo xxx
-   o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   xxx
o   o   o   o   x-  -
    F15 LÄNGD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF5,20
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,89
3Nanna Frih-04Åsbro GoIF4,80
4Wilma Gäverth-04Åsbro GoIF4,69
5Nora Jolbäck -04Lidköpings IS4,60
6Ebba Asp -04KFUM Örebro4,59
7Agnes Bjerke -04Glanshammars IF4,46
8Irma Kron-04Åsbro GoIF4,38
9Linnéa Bolin -04Glanshammars IF4,28
10Moa Ringqvist -04Tyresö fk4,18
11Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS3,80
12Agnes Adamsson -04Glanshammars IF3,72
13Klara Johnsson -04KFUM Örebro3,65
14Iris Norlander -04Glanshammars IF3,60
15Nikita Karlsson -04Wedevågs IF2,78
Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF0,00
Bea Vold Johannesson -04IFK SUNNE FRIIDROTT0,00

Nanna Frih-04
Agnes Bjerke
Iris Norlander
Klara Frykholm
Jennifer Axelsson
Bea Vold Johannesson
Ebba Asp
Nikita Karlsson
Linnéa Bolin
Tindra Frykholm
Wilma Gäverth-04
Agnes Adamsson
Moa Ringqvist
Nora Jolbäck
Meja Kjellberg Larsson
Klara Johnsson
Irma Kron-04
 461        480      x        441    472      x
 426    418    439    431    446    440
 336    360    328
 493    510      x        470    501    520
   -          -          -
   -          -          -
   x        459      x          x          x
 278    223    273
 392    418    428
 458    451    429    440    435    489
 392    431    430    434    456    469
 372    364      x
 400    418    221
   x        394    444    407    419    460
 355    380    375
 346    365      -
 436      x        420    420      x        438
    F15 KULA 3,0      
1Nora Jolbäck -04Lidköpings IS8,96
2Wilma Gäverth-04Åsbro GoIF8,39
3Iris Norlander -04Glanshammars IF8,31
4Matilda Eriksson-04Västerås FK7,37
5Isabell Lundholm -04Thoren Track and Field7,28
6Nikita Karlsson -04Wedevågs IF6,59
7Agnes Adamsson -04Glanshammars IF4,82
Tova Gisslén -03IK Wilske0,00
Bea Vold Johannesson -04IFK SUNNE FRIIDROTT0,00

Tova Gisslén
Iris Norlander
Agnes Adamsson
Bea Vold Johannesson
Isabell Lundholm
Matilda Eriksson-04
Wilma Gäverth-04
Nikita Karlsson
Nora Jolbäck
   -     -     -     -     -     -
 605   732   663   792   831   795
 405   411   482   469   429   441
   -     -     -     -     -     -
 702   719   660   720   728   701
 707   681   706     x   710   737
   x   776   805   817   782   839
 657   618   589   659   639   630
 780   784   855   892   838   896
    F13 60 M  HEAT 1    
1Lina Ånstad-05Motala AIF8,76Final
2Ebba Wessman -05Frövi IK9,22Final
3Malva Axen-05Motala AIF9,22Final
4Molly Eriksson -05KFUM Örebro9,43
5Ida Mattsson född -05Karlskoga FIF9,55
6Maja Särnholm -05KFUM Örebro9,58
7Astrid Krusemo -05Uppsala IF9,66

    F13 60 M  HEAT 2    
1Ida Egnell -05IFK Lidingö8,77Final
2Nora Malmgren-05Motala AIF9,34Final
3Elina Stageklint -05KFUM Örebro9,53
4Svea Eklundh-05Motala AIF9,67
5Amilia Eriksson -05KFUM Örebro9,92
6Cornelia Djudic -05KFUM Örebro10,05
7Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF10,24

    F13 60 M  HEAT 3    
1Emma Hjelm-05Motala AIF8,93Final
2Anna Liljegren -05Mälarö SOK9,47
3Alva Svensson -05Glanshammars IF9,93
4Saga Gillberg -05KFUM Örebro10,48
-Vilma Djurfeldt -05Upsala IFej start
-Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn Friidrottej start

    F13 60 M  HEAT 4    
1Svea Wikstrand -05IF Hagen8,80Final
2Tilde Adolfsson-05Motala AIF9,10Final
3Emma Rosmark -05KFUM Örebro9,45
4Rebecka Stensson -05Glanshammars IF9,50
5Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro9,59
6Thelma Gullberg-05Motala AIF9,63
7Tilda Pettersson -05KFUM Örebro9,98

    F13 60 M  FINAL    
1Lina Ånstad-05Motala AIF8,60
2Ida Egnell -05IFK Lidingö8,64
3Svea Wikstrand -05IF Hagen8,79
4Tilde Adolfsson-05Motala AIF9,18
5Emma Hjelm-05Motala AIF9,26
6Nora Malmgren-05Motala AIF9,29
7Ebba Wessman -05Frövi IK9,39
8Malva Axen-05Motala AIF9,46

    F13 200 M  HEAT 1    
1Tilde Adolfsson-05Motala AIF29,94
2Nora Malmgren-05Motala AIF31,06
3Anna Liljegren -05Mälarö SOK33,50
4Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF34,68

    F13 200 M  HEAT 2    
1Ebba Wessman -05Frövi IK31,14
2Thelma Gullberg-05Motala AIF31,77
3Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro32,27
4Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF34,39

    F13 200 M  HEAT 3    
1Ida Egnell -05IFK Lidingö28,86
2Lina Ånstad-05Motala AIF29,44
3Alice Löfgren -05Lidköpings IS31,62
4Julia Eriksson -05Glanshammars IF32,47

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ida Egnell -05IFK Lidingö28,86
2Lina Ånstad-05Motala AIF29,44
3Tilde Adolfsson-05Motala AIF29,94
4Nora Malmgren-05Motala AIF31,06
5Ebba Wessman -05Frövi IK31,14
6Alice Löfgren -05Lidköpings IS31,62
7Thelma Gullberg-05Motala AIF31,77
8Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro32,27
9Julia Eriksson -05Glanshammars IF32,47
10Anna Liljegren -05Mälarö SOK33,50
11Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF34,39
12Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF34,68

    F13 600 M      
1Tilde Adolfsson-05Motala AIF1.50,56
2Ida Egnell -05IFK Lidingö1.52,00
3Svea Eklundh-05Motala AIF1.56,45
4Lina Ånstad-05Motala AIF2.04,70
5Thelma Gullberg-05Motala AIF2.07,84
6Emilia Öster -05KFUM Örebro2.08,73
7Saga Gillberg -05KFUM Örebro2.17,07
-Julia Eriksson -05Glanshammars IFej start
-Astrid Krusemo -05Uppsala IFej start

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Malva Axen-05Motala AIF10,64
2Emma Hjelm-05Motala AIF10,97
3Molly Eriksson -05KFUM Örebro11,40
4Ida Kindbom -05Skeninge IK11,82
5Thelma Gullberg-05Motala AIF11,97
7Elin Jakobson -05KFUM Örebro12,55
-Nora Malmgren-05Motala AIFej start

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Ida Egnell -05IFK Lidingö10,24
2Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping10,39
3Alice Löfgren -05Lidköpings IS10,54
4Lina Ånstad-05Motala AIF10,88
5Vilma Djurfeldt -05Upsala IF11,43
6Svea Eklundh-05Motala AIF11,62
7Astrid Krusemo -05Uppsala IF12,17
8Angelina Mogren-Dowding-05Åsbro GoIF12,18

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Ida Egnell -05IFK Lidingö10,24
2Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping10,39
3Alice Löfgren -05Lidköpings IS10,54
4Malva Axen-05Motala AIF10,64
5Lina Ånstad-05Motala AIF10,88
6Emma Hjelm-05Motala AIF10,97
7Molly Eriksson -05KFUM Örebro11,40
8Vilma Djurfeldt -05Upsala IF11,43
9Svea Eklundh-05Motala AIF11,62
10Ida Kindbom -05Skeninge IK11,82
11Thelma Gullberg-05Motala AIF11,97
12Astrid Krusemo -05Uppsala IF12,17
13Angelina Mogren-Dowding-05Åsbro GoIF12,18
14Elin Jakobson -05KFUM Örebro12,55
15Nora Malmgren-05Motala AIFej start

    F13 HÖJD      
1Ida Kindbom -05Skeninge IK1,44
2Emma Hjelm-05Motala AIF1,44
3Angelina Mogren-Dowding-05Åsbro GoIF1,41
4Alice Löfgren -05Lidköpings IS1,41
5Nora Malmgren-05Motala AIF1,38
6Vilma Djurfeldt -05Upsala IF1,38
7Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn Friidrott1,34
8Svea Eklundh-05Motala AIF1,34
9Sara Persson -05KFUM Örebro1,34
10Malva Axen-05Motala AIF1,30


Gabriella Pranjic
Svea Eklundh-05
Ida Kindbom
Angelina Mogren-Dowding-05
Emma Hjelm-05
Alice Löfgren
Vilma Djurfeldt
Nora Malmgren-05
Sara Persson
Malva Axen-05
110 115 120 125 130 134 138 141 144 147
o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   xo  xxo xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   x-  -
    F13 LÄNGD ZON      
1Lina Ånstad-05Motala AIF4,75
2Nora Malmgren-05Motala AIF4,42
3Malva Axen-05Motala AIF4,37
4Tilde Adolfsson-05Motala AIF4,29
5Emma Hjelm-05Motala AIF4,27
6Ida Kindbom -05Skeninge IK4,14
7Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn Friidrott4,11
8Elin Jakobson -05KFUM Örebro4,10
9Vilma Djurfeldt -05Upsala IF4,09
10Svea Eklundh-05Motala AIF4,06
11Emma Rosmark -05KFUM Örebro4,06
12Ida Mattsson född -05Karlskoga FIF4,06
13Klara Pettersson -05KFUM Örebro4,00
14Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,97
15Svea Wikstrand -05IF Hagen3,96
16Ebba Wessman -05Frövi IK3,91
17Rebecka Stensson -05Glanshammars IF3,88
18Amilia Eriksson -05KFUM Örebro3,88
19Elina Stageklint -05KFUM Örebro3,81
20Thelma Gullberg-05Motala AIF3,81
21Emilia Öster -05KFUM Örebro3,80
22Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro3,76
23Alva Svensson -05Glanshammars IF3,67
24Astrid Krusemo -05Uppsala IF3,57
25Tilda Pettersson -05KFUM Örebro3,41
26Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF3,32
27Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF3,29

Maja Särnholm
Elin Jakobson
Amilia Eriksson
Svea Wikstrand
Elina Stageklint
Nora Malmgren-05
Tuwa Karlsson
Ida Mattsson född
Tilde Adolfsson-05
Emma Rosmark
Lina Ånstad-05
Thelma Gullberg-05
Ebba Wessman
Hanna Sjökvist
Malva Axen-05
Svea Eklundh-05
Gabriella Pranjic
Vilma Djurfeldt
Rebecka Stensson
Astrid Krusemo
Emma Hjelm-05
Ilva Gunnarsson
Ida Kindbom
Alva Svensson
Klara Pettersson
Tilda Pettersson
Emilia Öster
 397   361   374
 410   388   401   404   382   356
 388   377   369
 380   394   396
 336   381   370
 384   421   433   442   416   401
 376   375   360
 397   399   406
 400   416   429   421   402   419
 406   402   386
 475   468   454   463   469   463
   x   381   366
 391   386   372
 323   332   332
 437   436   415   426     -     -
 403   406   396
 400   411   409   398   398   394
 409   386   408     -     -     -
 388   388   362
 357   355   336
 396   427   419   416   398   399
 329   327   312
 414   395     -     -     -     -
 235   345   367
 386   400   385
 341   292   323
 366   376   380
    F13 KULA 2,0      
1Malva Axen-05Motala AIF11,49
2Svea Eklundh-05Motala AIF9,53
3Emma Hjelm-05Motala AIF8,83
4Ida Kindbom -05Skeninge IK8,65
5Nora Malmgren-05Motala AIF8,34
6Emilia Öster -05KFUM Örebro8,24
7Lina Ånstad-05Motala AIF8,14
8Hilda Rapp -05Lidköpings IS7,90
9Cornelia Djudic -05KFUM Örebro7,88
10Tilde Adolfsson-05Motala AIF7,38
11Klara Pettersson -05KFUM Örebro7,37
12Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn Friidrott7,02
13Ebba Wessman -05Frövi IK6,78
14Clara Sundqvist -05Frövi IK6,76
15Thelma Gullberg-05Motala AIF6,68

Svea Eklundh-05
Lina Ånstad-05
Hilda Rapp
Thelma Gullberg-05
Nora Malmgren-05
Tilde Adolfsson-05
Emma Hjelm-05
Emilia Öster
Ebba Wessman
Clara Sundqvist
Klara Pettersson
Ida Kindbom
Malva Axen-05
Gabriella Pranjic
Cornelia Djudic
 820   857   790   885   913   953
 788   764   814   802   762     -
 741   790   762   613   778   732
 616   668   634
 809   795   770   692   760   834
 734   734   738
 813   773   850   820   883   790
 739   795   737   791   824   821
 572   534   678
 523   676   653
 666   737   626
 797   818   847   865   825     x
1149  1090  1010  1100  1083   810
 691   702   694
 763   762   788
    F12 60 M  HEAT 1    
1Ebba Vold Johannesson -06IFK SUNNE FRIIDROTT8,54Final
2Elin Rodefors-Simonsson -06KFUM Örebro9,05Final
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK9,12Final
4Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad9,28
5Wilma Davidsson -06KFUM Örebro9,99
-Stella Önander -06KFUM Örebroej start

    F12 60 M  HEAT 2    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn Friidrott8,97Final
2Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping9,08Final
3Linn vonHofsten -06Glanshammars IF9,20Final
4Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF9,34
5Tilda eriksson -06Filipstads friidrott9,64
6Maja Söderqvist -06Fjugesta IF Friidrott9,65

    F12 60 M  HEAT 3    
1Ella Fallope-06Turebergs FK9,08Final
2Sigrid Elfgren -06IFK SUNNE FRIIDROTT9,10Final
3Ida Larsson -06KFUM Örebro9,45
4Elin Björdin -06KFUM Örebro10,14
5Nora Samhan-06Falköpings FIK11,28
6Suheyr Hussein-06Falköpings FIK11,37

    F12 60 M  FINAL    
1Ebba Vold Johannesson -06IFK SUNNE FRIIDROTT8,58
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn Friidrott8,93
3Ella Fallope-06Turebergs FK8,97
4Elin Rodefors-Simonsson -06KFUM Örebro8,98
5Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping9,10
6Linn vonHofsten -06Glanshammars IF9,19
7Sigrid Elfgren -06IFK SUNNE FRIIDROTT9,20
8Elsa Kagevik -06Turebergs FK9,29

    F12 200 M  HEAT 1    
1Tilda eriksson -06Filipstads friidrott33,53
2Elin Björdin -06KFUM Örebro33,55
-Tilde Söberg-Lager -06KFUM Örebroej start

    F12 200 M  HEAT 2    
1Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping29,94
2Linn vonHofsten -06Glanshammars IF30,71
3Ida Larsson -06KFUM Örebro33,24
4Wilma Davidsson -06KFUM Örebro34,04

    F12 200 M  HEAT 3    
1Johanna Fernberg -06Ik westmannia30,67
2Maja Söderqvist -06Fjugesta IF Friidrott32,48
3Tove Holmberg-Nerman-06Ik westmannia32,99

    F12 200 M  HEAT 4    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn Friidrott30,02
2Elsa Kagevik -06Turebergs FK30,67
3Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad31,12
4Sigrid Elfgren -06IFK SUNNE FRIIDROTT31,30

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping29,94
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn Friidrott30,02
3Johanna Fernberg -06Ik westmannia30,67
4Elsa Kagevik -06Turebergs FK30,67
5Linn vonHofsten -06Glanshammars IF30,71
6Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad31,12
7Sigrid Elfgren -06IFK SUNNE FRIIDROTT31,30
8Maja Söderqvist -06Fjugesta IF Friidrott32,48
9Tove Holmberg-Nerman-06Ik westmannia32,99
10Ida Larsson -06KFUM Örebro33,24
11Tilda eriksson -06Filipstads friidrott33,53
12Elin Björdin -06KFUM Örebro33,55
13Wilma Davidsson -06KFUM Örebro34,04
14Tilde Söberg-Lager -06KFUM Örebroej start

    F12 600 M      
1Elin Freed -06Glanshammars IF1.52,55
2Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad1.59,18
3Tilde Söberg-Lager -06KFUM Örebro2.00,77
4Elsa Kagevik -06Turebergs FK2.03,10
5Emma Eriksson -06Ik westmannia2.09,64
-Ella Fallope-06Turebergs FKej start
-Wera Falk -06KFUM Örebroej start

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn Friidrott11,49
2Maja Söderqvist -06Fjugesta IF Friidrott12,59
3Tilda eriksson -06Filipstads friidrott13,17
4Elsa Wiik-06Motala AIF13,43
5Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro14,33

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping10,27
2Sigrid Elfgren -06IFK SUNNE FRIIDROTT10,93
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK12,16
4Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF12,43
5Wilma Davidsson -06KFUM Örebro12,61
-Ella Fallope-06Turebergs FKej start
-Stella Önander -06KFUM ÖrebroBröt

    F12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping10,27
2Sigrid Elfgren -06IFK SUNNE FRIIDROTT10,93
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn Friidrott11,49
4Elsa Kagevik -06Turebergs FK12,16
5Maja Söderqvist -06Fjugesta IF Friidrott12,59
6Wilma Davidsson -06KFUM Örebro12,61
7Tilda eriksson -06Filipstads friidrott13,17
8Elsa Wiik-06Motala AIF13,43
9Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro14,33
10Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF23,43
11Stella Önander -06KFUM ÖrebroBröt
12Ella Fallope-06Turebergs FKej start

    F12 HÖJD      
1Johanna Fernberg -06Ik westmannia1,37
2Ebba Vold Johannesson -06IFK SUNNE FRIIDROTT1,34
3Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF1,31
4Tove Holmberg-Nerman-06Ik westmannia1,28
5Emma Eriksson -06Ik westmannia1,24
6Sigrid Elfgren -06IFK SUNNE FRIIDROTT1,20
6Maja Söderqvist -06Fjugesta IF Friidrott1,20
6Elsa Wiik-06Motala AIF1,20
9Wera Falk -06KFUM Örebro1,05
Ella Fallope-06Turebergs FK0,00
Elsa Kagevik -06Turebergs FK0,00


Johanna Fernberg
Ebba Vold Johannesson
Tove Holmberg-Nerman-06
Linnéa Skoglund
Ella Fallope-06
Elsa Kagevik
Sigrid Elfgren
Maja Söderqvist
Wera Falk
Elsa Wiik-06
Emma Eriksson
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   -   xo  o   xo  xxx
-   -   -
-   -   -
-   -   o   o   o   x-  -
o   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
    F12 LÄNGD ZON      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK SUNNE FRIIDROTT4,84
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn Friidrott4,60
3Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping4,51
4Johanna Fernberg -06Ik westmannia4,33
5Sigrid Elfgren -06IFK SUNNE FRIIDROTT4,29
6Emma Eriksson -06Ik westmannia4,07
7Maja Söderqvist -06Fjugesta IF Friidrott4,05
8Tove Holmberg-Nerman-06Ik westmannia4,01
9Linn vonHofsten -06Glanshammars IF3,95
10Tilda eriksson -06Filipstads friidrott3,92
11Stella Önander -06KFUM Örebro3,91
12Elsa Kagevik -06Turebergs FK3,84
13Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad3,79
14Elin Rodefors-Simonsson -06KFUM Örebro3,76
15Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro3,43
16Suheyr Hussein-06Falköpings FIK2,88
17Nora Samhan-06Falköpings FIK2,86
Clara Löfbom -06KFUM Örebro0,00
Ella Fallope-06Turebergs FK0,00

Elin Rodefors-Simonsson
Ebba Vold Johannesson
Tilda eriksson
Ida Fogdeson
Agnes Edfeldt
Elsa Kagevik
Stella Önander
Johanna Fernberg
Emma Eriksson
Nora Samhan-06
Suheyr Hussein-06
Maja Söderqvist
Clara Löfbom
Tove Holmberg-Nerman-06
Linn vonHofsten
Hannah Hedström
Tilde Andersson
Ella Fallope-06
Sigrid Elfgren
 376   349   356
 465   484   457   436     -     -
 392   383   386
 435   443   441   442   447   451
 343   331   314
 363   384   359
 391   386   285
 433   415   406   415   416     -
 397   403   407   389   394     -
 286   263   275
 271   288   284
 396   405   397   397   399   378
   -     -     -
 401   382   382   381   388   389
 395   388   392
 374   379   368
 442   447   431   415   439   460
   -     -     -
 414   423   420     x   419   429
    F12 KULA 2,0      
1Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping8,21
2Johanna Fernberg -06Ik westmannia8,00
3Sigrid Elfgren -06IFK SUNNE FRIIDROTT7,91
4Tove Holmberg-Nerman-06Ik westmannia7,84
5Tilda eriksson -06Filipstads friidrott7,04
6Ida Larsson -06KFUM Örebro6,53
7Elsa Kagevik -06Turebergs FK6,44
8Ella Fallope-06Turebergs FK6,12
9Elsa Wiik-06Motala AIF5,90
10Suheyr Hussein-06Falköpings FIK4,83
11Nora Samhan-06Falköpings FIK4,68

Elsa Kagevik
Ida Fogdeson
Ella Fallope-06
Tove Holmberg-Nerman-06
Elsa Wiik-06
Sigrid Elfgren
Nora Samhan-06
Suheyr Hussein-06
Tilda eriksson
Ida Larsson
Johanna Fernberg
 642   630   644   597   611   637
 821   782   797   780   790   799
 587   612   576   576   548     -
 784   761   708   703   764   731
 590   570   582
 733   791   671   628   742   751
 468   468   468
 456   483   431
 592   564   704   703   631   675
 628   587   604   510   653   557
 717   776   780   786   762   800
    F11 60 M  HEAT 1    
1Isolde Nilsson -07Ik westmannia9,11Final
2Olivia Okara -07KFUM Örebro9,49Final
3Hedda Rapp -07Lidköpings IS9,91Final
4Lova Rodesten -07KFUM Örebro10,39
5Jenny Hoas Jacobson -07Stocksäters IF10,54
6Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn Friidrott10,60
7Cornelia Appelgren -07Frövi IK12,11
-Sophie Stafström -07KFUM Örebroej start

    F11 60 M  HEAT 2    
1Tuva Frih-07Åsbro GoIF9,43Final
2Cecilia Eriksson -07IFK Nora Friidrott9,75Final
3Nova Eriksson -07KFUM Örebro9,91Final
4Hilda Granbom Svedbro -07IFK Nora Friidrott9,97
5Alice Lundström -07Stocksäters IF10,35
6Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro11,20
7Iris Svensson -07Glanshammars IF11,23
-Frida Westberg -07Turebergs FKej start

    F11 60 M  HEAT 3    
1Kayla Collin-07Åsbro GoIF9,22Final
2Hanna Symes -07Turebergs FK9,94Final
3Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn Friidrott10,02
4Klara Sandberg -07KFUM Örebro10,46
5Luna Åhlgren-07KFUM Örebro10,62
6Josefin Eriksson Boo -07KFUM Örebro10,64
7Tindra Karlsson -07Wedevågs IF12,23
-Solveig Forsberg-07KFUM Örebroej start

    F11 60 M  FINAL    
1Kayla Collin-07Åsbro GoIF8,99
2Isolde Nilsson -07Ik westmannia9,11
3Tuva Frih-07Åsbro GoIF9,47
4Olivia Okara -07KFUM Örebro9,62
5Cecilia Eriksson -07IFK Nora Friidrott9,66
6Hedda Rapp -07Lidköpings IS9,91
7Hanna Symes -07Turebergs FK9,91
8Nova Eriksson -07KFUM Örebro9,95

    F11 200 M  HEAT 1    
1Hilda Granbom Svedbro -07IFK Nora Friidrott35,19
2Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF35,49
3Alice Lundström -07Stocksäters IF35,84
4Klara Sandberg -07KFUM Örebro36,01

    F11 200 M  HEAT 2    
1Kayla Collin-07Åsbro GoIF30,31
2Isolde Nilsson -07Ik westmannia31,67
3Noomi Ericsson -07IFK Nora Friidrott34,98
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn Friidrott35,13

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Kayla Collin-07Åsbro GoIF30,31
2Isolde Nilsson -07Ik westmannia31,67
3Noomi Ericsson -07IFK Nora Friidrott34,98
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn Friidrott35,13
5Hilda Granbom Svedbro -07IFK Nora Friidrott35,19
6Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF35,49
7Alice Lundström -07Stocksäters IF35,84
8Klara Sandberg -07KFUM Örebro36,01

    F11 600 M      
1Moa Kindbom -07Skeninge IK2.00,73
2Tuva Frih-07Åsbro GoIF2.02,12
3Isolde Nilsson -07Ik westmannia2.12,85
4Alice Lundström -07Stocksäters IF2.14,06

    F11 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Hedda Rapp -07Lidköpings IS12,48
2Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn Friidrott12,59
3Noomi Ericsson -07IFK Nora Friidrott12,76
4Iris Svensson -07Glanshammars IF13,49
-Tindra Karlsson -07Wedevågs IFej start

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Tuva Frih-07Åsbro GoIF11,16
2Moa Kindbom -07Skeninge IK11,49
3Frida Westberg -07Turebergs FK11,74
4Sophie Stafström -07KFUM Örebro12,79
5Hanna Symes -07Turebergs FK12,96
6Sofia Berndt -07KFUM Örebro13,87
7Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro14,78

    F11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tuva Frih-07Åsbro GoIF11,16
2Moa Kindbom -07Skeninge IK11,49
3Frida Westberg -07Turebergs FK11,74
4Hedda Rapp -07Lidköpings IS12,48
5Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn Friidrott12,59
6Noomi Ericsson -07IFK Nora Friidrott12,76
7Sophie Stafström -07KFUM Örebro12,79
8Hanna Symes -07Turebergs FK12,96
9Iris Svensson -07Glanshammars IF13,49
10Sofia Berndt -07KFUM Örebro13,87
11Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro14,78
12Tindra Karlsson -07Wedevågs IFej start

    F11 HÖJD      
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1,30
2Frida Westberg -07Turebergs FK1,21
3Hanna Symes -07Turebergs FK1,14
4Noomi Ericsson -07IFK Nora Friidrott1,10
4Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF1,10
6Lillie Kron-07Åsbro GoIF1,10
7Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro1,05
8Sophie Stafström -07KFUM Örebro1,00
9Sigrid Söderholm-Borg -07Glanshammars IF1,00
10Iris Svensson -07Glanshammars IF0,90
Greta Andrinsson -07Glanshammars IF0,00


Moa Kindbom
Hanna Symes
Lillie Kron-07
Noomi Ericsson
Frida Westberg
Sigrid Söderholm-Borg
Sophie Stafström
Greta Andrinsson
Ingrid Steinberga
Iris Svensson
Frida Sävenstrand
90 95 100 105 110 114 118 121 124 126 128 130 132
-   -   -   o   o   o   o   xo  o   o   xxo xxo xxx
o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   xo  xx- -
o   o   xo  xxx
-   o   o   xxx
xxx
-   o   o   o   xxx
o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF4,04
2Olivia Okara -07KFUM Örebro3,94
3Tuva Frih-07Åsbro GoIF3,85
4Cecilia Eriksson -07IFK Nora Friidrott3,72
5Hedda Rapp -07Lidköpings IS3,70
6Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn Friidrott3,67
7Moa Kindbom -07Skeninge IK3,46
8Nova Eriksson -07KFUM Örebro3,41
9Hanna Symes -07Turebergs FK3,40
10Lova Rodesten -07KFUM Örebro3,28
11Noomi Ericsson -07IFK Nora Friidrott3,27
12Kim Semstrand -07IFK Nora Friidrott3,18
13Klara Sandberg -07KFUM Örebro3,16
14Sofia Berndt -07KFUM Örebro3,10
15Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn Friidrott3,07
16Luna Åhlgren-07KFUM Örebro3,02
17Sigrid Söderholm-Borg -07Glanshammars IF2,73
Frida Westberg -07Turebergs FK0,00
Solveig Forsberg-07KFUM Örebro0,00
Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro0,00
Klara Karlsson -07KFUM Örebro0,00

Frida Westberg
Kayla Collin
Noomi Ericsson
Hedda Rapp
Sigrid Söderholm-Borg
Julia Bohlin
Cecilia Eriksson
Solveig Forsberg-07
Luna Åhlgren-07
Lova Rodesten
Nova Eriksson
Kim Semstrand
Olivia Okara
Elin Rubertsson
Moa Kindbom
Ingrid Steinberga
Tuva Frih-07
Klara Karlsson
Hanna Symes
Klara Sandberg
Sofia Berndt
   -          -          -          -
 352    402    370    404
 319    327      x          x
 330    362    370    364
 263    252    256    273
 304    307    297    293
 350    361    358    372
   -          -          -          -
 286    302      x          x
 312    328    308    309
 341    309    318    316
 309    308    318    298
 387    374    394    379
   x        367    358    366
 346      -          -          -
   -          -          -          -
 368    378    385    382
   -          -          -          -
 320    340    340    321
 300    316    295    312
 310    300    310    305
    F11 KULA 2,0      
1Lillie Kron-07Åsbro GoIF6,54
2Sofia Berndt -07KFUM Örebro6,11
3Noomi Ericsson -07IFK Nora Friidrott5,86
4Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF5,85
5Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn Friidrott5,78
6Hedda Rapp -07Lidköpings IS5,46
7Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro5,43
8Greta Andrinsson -07Glanshammars IF4,83
9Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn Friidrott4,72
10Iris Svensson -07Glanshammars IF4,51
11Sigrid Söderholm-Borg -07Glanshammars IF3,76

Sofia Berndt
Iris Svensson
Hedda Rapp
Frida Sävenstrand
Ingrid Steinberga
Sigrid Söderholm-Borg
Greta Andrinsson
Julia Bohlin
Noomi Ericsson
Lillie Kron-07
Elin Rubertsson
 533   500   611   515
 400   423   399   451
 546   451   521     x
 540   567   542   585
 424   543     x   425
 376   341   328   300
 434   436   483   400
 489     x   578   494
   x   535   586   579
 554     x   654   614
 436   472   438   469
    F10 60 M  HEAT 1    
1Wilma Wessman -08Frövi IK9,96Final
2Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkanarna10,30Final
3Paulina Sjöselius -08Thoren Track and Field10,67Final
4Linnea Friström -08KFUM Örebro11,04
5Linnea Ekström -08Wedevågs IF11,24
-Selma Bark -08KFUM Örebroej start
-Freja Sundström -08IFK Nora Friidrottej start
-Pudic -08KFUM Örebroej start

    F10 60 M  HEAT 2    
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad9,89Final
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF10,05Final
3Maja Östby -08KFUM Örebro10,58Final
4Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro10,74Final
5Elnah Wennström -08Fjugesta IF Friidrott10,96Final
6Olivia Persson-08KFUM Örebro10,97
7Ellen Adolfsson -08KFUM Örebro11,36
-Jonna Erlandsson -08IFK Nora Friidrottej start

    F10 60 M  FINAL    
1Wilma Wessman -08Frövi IK9,91
2Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad10,08
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF10,16
4Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkanarna10,24
5Maja Östby -08KFUM Örebro10,43
6Paulina Sjöselius -08Thoren Track and Field10,74
7Elnah Wennström -08Fjugesta IF Friidrott10,87
8Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro11,03

    F10 200 M  HEAT 1    
1Wilma Tagesson -08KFUM Örebro34,71
2Maja Östby -08KFUM Örebro37,42
3Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro38,55

    F10 200 M  HEAT 2    
1Paulina Sjöselius -08Thoren Track and Field36,59
2Doris Blomqvist-08Åsbro GoIF36,69
3Freja Kagevik -09Turebergs FK38,54
4Elnah Wennström -08Fjugesta IF Friidrott38,99

    F10 200 M  HEAT 3    
1Wilma Wessman -08Frövi IK32,94
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF34,93
3Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad35,17
4Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkanarna36,88

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Wilma Wessman -08Frövi IK32,94
2Wilma Tagesson -08KFUM Örebro34,71
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF34,93
4Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad35,17
5Paulina Sjöselius -08Thoren Track and Field36,59
6Doris Blomqvist-08Åsbro GoIF36,69
7Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkanarna36,88
8Maja Östby -08KFUM Örebro37,42
9Freja Kagevik -09Turebergs FK38,54
10Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro38,55
11Elnah Wennström -08Fjugesta IF Friidrott38,99

    F10 600 M      
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF2.13,81
2Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad2.17,34
3Doris Blomqvist-08Åsbro GoIF2.22,50
4Ellen Jaasund -08Västerås FK2.23,19
5Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro2.27,77
-Elvira Pudic -08KFUM Örebrobröt

    F10 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Wilma Tagesson -08KFUM Örebro11,80
2Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad11,85
2Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkanarna13,01
4Elnah Wennström -08Fjugesta IF Friidrott13,23
-Ellen Jaasund -08Västerås FK14,06Sprang med F12

    F10 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF11,77
2Wilma Wessman -08Frövi IK11,78
3Alexandra Fernberg -08Ik westmannia12,39
4Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,65
5Doris Blomqvist-08Åsbro GoIF13,61

    F10 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF11,77
2Wilma Wessman -08Frövi IK11,78
3Wilma Tagesson -08KFUM Örebro11,80
4Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad11,85
5Alexandra Fernberg -08Ik westmannia12,39
6Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,65
7Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkanarna13,01
8Elnah Wennström -08Fjugesta IF Friidrott13,23
9Doris Blomqvist-08Åsbro GoIF13,61
10Ellen Jaasund -08Västerås FKej start

    F10 HÖJD      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad1,15
2Alexandra Fernberg -08Ik westmannia1,08
3Wilma Wessman -08Frövi IK1,00
3Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkanarna1,00
5Elnah Wennström -08Fjugesta IF Friidrott0,90


Nathalie Wiman Ahlstedt
Wilma Wessman
Elnah Wennström
Alexandra Fernberg
Ida Gustafsson
85 90 95 100 104 108 112 115 119
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   o   xxx
-   o   o   o   xxo xo  xx-
o   o   o   o   xxx
    F10 LÄNGD ZON      
1Wilma Wessman -08Frövi IK3,59
2Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad3,57
3Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkanarna3,51
4Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad3,44
5Alexandra Fernberg -08Ik westmannia3,34
6Hildur Elfgren -08IFK SUNNE FRIIDROTT3,33
7Wilma Tagesson -08KFUM Örebro3,32
8Ellen Adolfsson -08KFUM Örebro3,11
9Olivia Persson-08KFUM Örebro3,04
10Linnea Ekström -08Wedevågs IF3,02
11Paulina Sjöselius -08Thoren Track and Field2,99
12Linnea Friström -08KFUM Örebro2,96
13Elnah Wennström -08Fjugesta IF Friidrott2,86
14Maya Isa -08KFUM Örebro2,16
Selma Bark -08KFUM Örebro0,00

Maya Isa
Wilma Tagesson
Linnea Ekström
Hildur Elfgren
Paulina Sjöselius
Ida Gustafsson
Nathalie Wiman Ahlstedt
Linnea Friström
Olivia Persson-08
Tilda Granevald
Elnah Wennström
Selma Bark
Wilma Wessman
Alexandra Fernberg
Ellen Adolfsson
 211   197   182   216
 324   332   329   318
 298   293   302   285
 333   317   313   325
 289   295   277   299
 346   351   341   311
 357   349   339   320
 296   273   287   274
 304   290   294   297
 344   331   325   334
 269   277   286   283
   -     -     -     -
 330   338   346   359
 333   334   326   328
   x   311   293   267
    F10 KULA 2,0      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad6,85
2Wilma Tagesson -08KFUM Örebro5,90
3Linnea Ekström -08Wedevågs IF5,86
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF5,64
5Ida Gustafsson -08IK Hakarpspojkanarna5,51
6Alexandra Fernberg -08Ik westmannia5,06
7Ellen Adolfsson -08KFUM Örebro4,62
8Ellen Jaasund -08Västerås FK4,56
9Wilma Wessman -08Frövi IK4,52
10Axelina Lyly -08Glanshammars IF4,10

Axelina Lyly
Frida Arenvang
Ida Gustafsson
Nathalie Wiman Ahlstedt
Wilma Wessman
Linnea Ekström
Ellen Adolfsson
Wilma Tagesson
Ellen Jaasund
Alexandra Fernberg
 355   403   373   410
 528     x   564   435
 551   489   467   508
 683   585   616   685
 452   422   427     x
   x   578   582   586
 462   425   428   454
 520   488   590   524
 391   456   363   442
 506   466   447   506
    F9 60 M  HEAT 1    
1Thalea S -09Karlskoga FIF10,52Final
2Freja Kagevik -09Turebergs FK10,77Final
3Lisa Liljegren -09Mälarö SOK10,95Final
4Freja Wilen -09KFUM Örebro11,00Final
5Lovisa Edlund -09Glanshammars IF11,20
6Molly Persson-09KFUM Örebro12,27

    F9 60 M  HEAT 2    
1Molly Eriksson -09Västerås FK10,45Final
2Alva Lilja -09Glanshammars IF11,07
3Agnes Steinberga -09KFUM Örebro11,10
4Astrid Rodesten -10KFUM Örebro11,54
5Edith Lunander -10Glanshammars IF12,04
6Emma Sandberg -09Glanshammars IF13,00

    F9 60 M  HEAT 3    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,75Final
2Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro11,27
3Alicia Chliha -09KFUM Örebro11,33
4Leonie Käll -09Glanshammars IF11,37
5Ellen Brikell -09KFUM Örebro11,99
6Jonna Berndt -09KFUM Örebro12,15
-Alicia Ståhlberg -09KFUM Örebroej start

    F9 60 M  HEAT 4    
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,40Final
2Alice Andershed -09KFUM Örebro10,52Final
3Signe Estarp -09KFUM Örebro11,03
4Signe Malmqvist -10KFUM Örebro11,37
5Milla Svensson -09Glanshammars IF11,55
6Vera eriksson -10Filipstads friidrott12,35

    F9 60 M  FINAL    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,57
2Molly Eriksson -09Västerås FK10,31
3Alice Andershed -09KFUM Örebro10,34
4Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,51
5Thalea S -09Karlskoga FIF10,77
6Freja Kagevik -09Turebergs FK10,79
7Lisa Liljegren -09Mälarö SOK11,01
8Freja Wilen -09KFUM Örebro11,02

    F9 400 M      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1.22,57
2Freja Kagevik -09Turebergs FK1.27,51
3Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF1.28,67
4Lovisa Edlund -09Glanshammars IF1.30,67
5Astrid Olofsson-09KFUM Örebro1.31,94
6Signe Estarp -09KFUM Örebro1.32,15
7Lisa Liljegren -09Mälarö SOK1.35,94
8Leonie Käll -09Glanshammars IF1.41,89
9Milla Svensson -09Glanshammars IF1.44,19
10Alva Gustafsson-09KFUM Örebro1.45,56
-Astrid Wennström -09Fjugesta IF Friidrottbröt
-Thalea S -09Karlskoga FIFej start

    F9 60 M HÄCK  HEAT 1    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad12.58
2Alva Lilja -09Glanshammars IF13.28
3Sara jakobsson -09KFUM Örebro13.58
4Signe Malmqvist -10KFUM Örebro14.7
5Jonna Berndt -09KFUM Örebro15.05
6Leonie Käll -09Glanshammars IF16.77

    F9 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF12.98
3Thalea S -09Karlskoga FIF13,57
4Josefine Strand född -09KFUM Örebro13,72
5Milla Svensson -09Glanshammars IF14,20
6Alicia Ståhlberg -09KFUM Örebro14,37
7Ellen Brikell -09KFUM Örebro15,49

    F9 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Lovisa Edlund -09Glanshammars IF12,98
2Freja Kagevik -09Turebergs FK13,07
3Ebba Niemela -09Glanshammars IF13,20
4Molly Eriksson -09Västerås FK13,56
5Astrid Wennström -09Fjugesta IF Friidrott13,63
6Astrid Olofsson-09KFUM Örebro14,01
7Ingrid Kron-09Åsbro GoIF14,09

    F9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Lovisa Edlund -09Glanshammars IF12,98
2Freja Kagevik -09Turebergs FK13,07
3Ebba Niemela -09Glanshammars IF13,20
4Molly Eriksson -09Västerås FK13,56
5Thalea S -09Karlskoga FIF13,57
6Astrid Wennström -09Fjugesta IF Friidrott13,63
7Josefine Strand född -09KFUM Örebro13,72
8Astrid Olofsson-09KFUM Örebro14,01
9Ingrid Kron-09Åsbro GoIF14,09
10Milla Svensson -09Glanshammars IF14,20
11Alicia Ståhlberg -09KFUM Örebro14,37
12Ellen Brikell -09KFUM Örebro15,49
13My Olsson -09IF Göta Karlstad12.58
14Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF12.98
15Alva Lilja -09Glanshammars IF13.28
16Sara jakobsson -09KFUM Örebro13.58
17Signe Malmqvist -10KFUM Örebro14.7
18Jonna Berndt -09KFUM Örebro15.05
19Leonie Käll -09Glanshammars IF16.77

    F9 HÖJD      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1,11
2Molly Eriksson -09Västerås FK1,04
3Astrid Olofsson-09KFUM Örebro1,04
4Ebba Niemela -09Glanshammars IF1,00
5Thalea S -09Karlskoga FIF1,00
6Alva Lilja -09Glanshammars IF1,00
7Freja Wilen -09KFUM Örebro0,95
8Freja Kagevik -09Turebergs FK0,95
8Milla Svensson -09Glanshammars IF0,95
10Lovisa Edlund -09Glanshammars IF0,90
11Emma Sandberg -09Glanshammars IF0,85
12Leonie Käll -09Glanshammars IF0,80
13Signe Estarp -09KFUM Örebro0,75


Alva Lilja
Freja Wilen
Astrid Olofsson-09
Freja Kagevik
Leonie Käll
Ebba Niemela
Lovisa Edlund
My Olsson
Molly Eriksson
Emma Sandberg
Signe Estarp
Milla Svensson
Thalea S
75 80 85 90 95 100 104 108 111 114
o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   ox
o   xo  o   xxo o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   xxo xxx
o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   xo  xxo xxx
o   xxx
o   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   xo  xo  xxx
    F9 LÄNGD ZON      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad3,71
2Molly Eriksson -09Västerås FK3,19
3Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF3,07
4Thalea S -09Karlskoga FIF3,05
5Freja Kagevik -09Turebergs FK2,99
6Alice Andershed -09KFUM Örebro2,98
7Agnes Steinberga -09KFUM Örebro2,95
8Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro2,93
9Signe Estarp -09KFUM Örebro2,91
10Freja Wilen -09KFUM Örebro2,91
11Lisa Liljegren -09Mälarö SOK2,81
12Alva Lilja -09Glanshammars IF2,73
13Milla Svensson -09Glanshammars IF2,71
14Vera eriksson -10Filipstads friidrott2,69
15Josefine Strand född -09KFUM Örebro2,63
16Ingrid Kron-09Åsbro GoIF2,62
17Alicia Chliha -09KFUM Örebro2,59
18Astrid Rodesten -10KFUM Örebro2,54
19Lovisa Edlund -09Glanshammars IF2,50
20Leonie Käll -09Glanshammars IF2,43
21Jonna Berndt -09KFUM Örebro2,41
22Edith Lunander -10Glanshammars IF2,28
23Emma Sandberg -09Glanshammars IF2,14
24Alma Pantzar -09KFUM Örebro2,08
25Corinne Käll -10Glanshammars IF2,05

Lisa Liljegren
Corinne Käll
Edith Lunander
Alice Andershed
Alicia Chliha
Lovisa Edlund
Tuvalie Medberg
Freja Kagevik
Leonie Käll
Emma Sandberg
Alma Pantzar
Ingrid Kron-09
Thalea S
Alva Lilja
Molly Eriksson
Signe Estarp
Astrid Rodesten
Jonna Berndt
My Olsson
Josefine Strand född
Rebecka Albinsson
Agnes Steinberga
Vera eriksson
Freja Wilen
Milla Svensson
 281   273   261   276
 205   205   185   189
 228   221   186   208
 298   286   286   283
   x     x   258   259
 250     x   176   223
 293   269   275   258
 269   295   283   299
 207   237   243   228
 201   191   205   214
 208   202   188   202
 244   247   232   262
 305   285   300   291
 252   273   271   231
 317   319   296   314
 277   291     x   291
 254   247   251   246
 241   194   228   171
 354   371   371   364
 263   234   229     x
 307   281   306     x
 285   284   277   295
 266   248   262   269
 288   263   291     x
 258   248   242   271
    F9 KULA 2,0      
1Molly Eriksson -09Västerås FK5,43
2Ebba Niemela -09Glanshammars IF4,94
3Thela S - 09Karlsskoga FIF4,72
4Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF4,48
5Alicia Chliha -09KFUM Örebro4,43
6Vera eriksson -10Filipstads friidrott4,30
7Emma Sandberg -09Glanshammars IF4,11
8Lovisa Edlund -09Glanshammars IF4,05
9Freja Kagevik -09Turebergs FK3,98
10Agnes Steinberga -09KFUM Örebro3,96
11Alma Pantzar -09KFUM Örebro3,92
12My Olsson -09IF Göta Karlstad3,80
13Alva Lilja -09Glanshammars IF3,71
14Ingrid Kron-09Åsbro GoIF3,46
15Astrid Wennström -09Fjugesta IF Friidrott3,40
16Leonie Käll -09Glanshammars IF3,37
17Josefine Strand född -09KFUM Örebro3,34
18Lisa Liljegren -09Mälarö SOK2,82
19Edith Lunander -10Glanshammars IF2,66
20Milla Svensson -09Glanshammars IF2,62
21Corinne Käll -10Glanshammars IF2,11

Edith Lunander
Alva Lilja
Thela S9
Leonie Käll
Ingrid Kron-09
Emma Sandberg
Freja Kagevik
Lisa Liljegren
My Olsson
Alma Pantzar
Rebecka Albinsson
Milla Svensson
Astrid Wennström
Corinne Käll
Alicia Chliha
Ebba Niemela
Vera eriksson
Lovisa Edlund
Josefine Strand född
Agnes Steinberga
Molly Eriksson
 243   248   247   266
 342   346   335   371
 435   441   472   459
   x   259   337   264
 346   336   325   321
 336   344   411   382
 350   398   364   334
 221   282   256   263
 380     x   365   377
 372   392   322   384
 448   408   369   406
 218   262   243     x
 300   281   340   318
 155   211   209   189
 381   443   377   386
 415   447   356   494
 430   415     x   408
 405   395   311   373
 334   265   263   268
 333   334   322   396
 519   432   541   543

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram